למה דווקא תיקי עור?

2016-08-28
רוב הנשים אינן יוצאות מהבית  ללא תיק. יש תיק לעבודה ולמשרד; יש תיק ללימודים ויש תיק לסידורים וכמובן גם תיק לערב. תיקים מגיעים בכל מיני צורות, גדלים וצבעים וגם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם עשויים. לצד חומרים מסורתיים כמו בדים טבעיים, ישנם גם חומרים סינתטיים שונים בעלי מגוון תכונות. אך ישנו חומר אחד ממנו עושים תיקים כבר אלפי שנים; חומר אשר עמד במבחן הזמן ונשאר אופנתי ויוקרתי בעוד טרנדים אחרים הופיעו ונעלמו. הכוונה היא לעור, אחד מחומרי הגלם הטובים ביותר של תעשיית התיקים.

מגוון סוגי עור משמעו מגוון סוגי תיקי עור

ישנו מגוון גדול של עורות, מגוון הנובע מבעלי החיים מהם הפיקו את העורות ומשיטות העיבוד של העורות. המגוון הגדול של סוגי העורות משחק כאן תפקיד חשוב ברמה העיצובית; העור הוא בעצם משפחה גדולה של חומרי גלם בעלי תכונות דומות אך גם שוני ומראה עיצובי ייחודי של כל סוג עור. זהו חומר גלם  מושלם בידי המעצבים אשר יכולים לתכנן תיקי עור מעוצבים בעלי מראה שונה המושג בזכות שימוש בסגים שונים של  עורות. להלן כמה דוגמאות לסוגים שונים של עור - עור נאפה, עור ברידג׳, עור טורו, עור נובוק וסוגים אחרים של עור. כל סוג הוא בעל תכונות שונות; חלקם  עדינים ורכים, אחרים יציבים יותר ואפילו בעלי מרקם גס, או זמש  בעל מרקם קטיפתי הנפוץ מאוד בתיקי עור לנשים ואקססוריז.  

מגוון צבעים

את העור ניתן לצבוע במגוון צבעים, תכונה הפותחת לנו עולם ומלואו של תיקי גב מעוצבים ותיקי יד לכל מטרה. בעבר הייתה היצמדות לצבעים טבעיים ושימוש בלקות המדגישות את הצבע הטבעי של העור. היום תעשיית העיצוב אינה מסתפקת במגוון המצומצם וישנו ביקוש לעורות בכל הצבעים. ניתן למצוא תיקים לנשים העשויים מעור ומגיעים במגוון צבעים מעניינים. השימוש בצבעים שונים מאפשר את הגדלת השוק של תיקי עור לנשים. מכיוון שישנם תיקי גב מעוצבים במגוון צבעים, ניתן להגדיל את אפשרויות השימוש - כל אחת יכולה למצוא את התיק שלה; התיק המתאים לצבעים אהובים עלייה; למצב הרוח שלה באותו היום; לבגדים שהיא לובשת ולמקום אליו  היא הולכת .

מגוון עיצובים

תיקי עור לנשים מגיעים היום במגוון גדול של עיצובים. מי שתרצה תוכל למצוא תיקי גב מעוצבים מעור או סוגים אחרים של תיקים. הם נבדלים לא רק בסגנון האחיזה אלא גם באופי העיצוב. חלקם של תיקי העור בעלי אופי קלאסי ואחרים נושאים אופי צעיר ורענן. ישנם תיקים בעלי מבנה עגול וזורם ואחרים בעלי מבנה יותר מרובע וקשוח, אין סוף לעיצובים השונים. כל אחת יכולה למצוא את העיצוב המתאים לצרכים שלה - אם זה תיק עור מעוצב ליציאה בערב או תיק גב ללימודים.

עמידות החומר

תיקי עור נחשבים לחזקים ועמידים.  חומר אורגני  אינו חסין לפגעי הזמן, אך בזכות העיבוד המודרני וחומרים שונים המסייעים לשמר את העור הוא מחזיק מעמד שנים רבות ועומד  בעומסי המשקל שמכניסים לתוכו. על מנת להבטיח שתיקי עור מעוצבים יחזיקו מעמד שנים ארוכות, יש למלא אחר ההוראות בכל הנוגע לניקוי, תחזוקה ואחסון של התיק. באופן עקרוני יש להימנע משמש ישירה ולחות או מגע עם חומרים כימיים. יש לנקות אך ורק עם חומרים מיוחדים אשר נועדו לניקוי מוצרי עור.